06
MAJ
2024

Uczniowie CKZiU we Wrocławiu

17 kwietnia b.r. uczniowie CKZiU wraz z opiekunami, udali się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. W wyjeździe, w ramach nagrody, uczestniczyła czterdziestoosobowa grupa młodzieży biorąca udział w obchodach Święta Patronów Szkoły, Dnia Niepodległości oraz w Powiatowej Akademii ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W trakcie pobytu w stolicy Dolnego Śląska młodzież miała okazję zwiedzić m.in. Miejski Ogród Zoologiczny wraz z Afrykarium, Panoramę Racławicką, muzeum z rękopisem ,,Pana Tadeusza” czy Muzeum Narodowe. Nie mogło zabraknąć oczywiście spaceru po Ostrowie Tumskim –  najstarszej, zabytkowej części Wrocławia, zwiedzaniu starówki, poszukiwaniu wrocławskich krasnali, przejażdżki tramwajem ani kursu Polinką, czyli kolejką gondolową nad Odrą
Wszystkim uczestnikom wycieczki wielu emocji i uśmiechów na twarzach zapewniła gra w kręgle w najnowocześniejszej kręgielni we Wrocławiu mieszczącej się w SkyTower. Niesprzyjające warunki pogodowe podczas wycieczki nie popsuły nikomu humoru ani nie odebrały ochoty do eksploracji tego pięknego miasta.  
Ten bardzo bogaty w atrakcje i pełen wrażeń wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom chwil, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Łukasz Galas

Skip to content