13
LIS
2022

„Tym, co oddali swe życie, a wzięli zwycięstwo!”

Tym, co oddali swe życie, a wzięli zwycięstwo! – to tytuł tegorocznego widowiska słowno-muzycznego przygotowanego przez naszą szkołę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program nawiązywał w swej tematyce do genezy Legionów Polskich i I Brygady Józefa Piłsudskiego, która to nie tylko wsławiła się w boju pod Łowczówkiem, ale w wielu innych bitwach I wojny światowej. W programie wykorzystaliśmy poruszające wspomnienia żołnierzy-legionistów oraz poezję legionową, która w niezwykle wzruszający i przejmujący sposób oddaje klimat Wielkiej Wojny i postawę bohaterów legionowych. Słowa te wybrzmiały przy fortepianowym akompaniamencie, wykonanym przez uczniów naszej szkoły i przeplatane były piosenkami śpiewanymi oraz granymi na żywo również przez młodzież z CKZiU. Pojawiły się wśród nich zarówno tradycyjne pieśni żołnierskie jak i współczesne ballady rockowe o tematyce legionowej. Całości dopełniła prezentacja multimedialna przygotowana z archiwalnych zdjęć, ukazujących życie  żołnierzy na froncie.

Zdjęcia: Wojciech Kras

_DSC6111 IMG_9041 _DSC6123 _DSC6142-Pano IMG_9133 IMG_9024 IMG_9045 _DSC6120

Skip to content