10
PAź
2022

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk,

W czwartek 6 października w Bibliotece Publicznej w Tuchowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest pisarką, historykiem teatru, dziennikarką oraz twórczynią scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Przez krótki okres życia była nauczycielką języka polskiego i łaciny. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Na swoim koncie ma kilkanaście powieści obyczajowych, za które bywa bardzo często nagradzana. Największą popularność przyniosła jej seria „Cukiernia pod Amorem”.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej drodze do spełnienia marzeń z dzieciństwa o zostaniu pisarką. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają książki, co stanowi inspiracje do ich pisania, skąd czerpie pomysły na postacie głównych bohaterów. Jej opowieści przeplatane były barwnymi anegdotami z życia prywatnego. Można było się przekonać, że pisarka jest osobą z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Pani Małgorzata czytała fragmenty z swoich książek, oczarowując tym zgromadzonych. Chętnie odpowiadała na pytania czytelników. Na zakończenie można było zakupić książki, otrzymać dedykację od autorki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zachęcamy wszystkich do czytania książek Małgorzaty Gutowska-Adamczyk i wypożyczania ich w naszej bibliotece.

Adrianna Wasiek

IMG_20221006_185120246 (1) IMG_20221006_184452280

Skip to content