20
MAR
2022

„Kiedy mnie już nie będzie” – szkolny konkurs wokalny poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.

16.03.2022 odbył się szkolny konkurs wokalny pod hasłem „Kiedy mnie już nie będzie” poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną  z okazji 25. rocznicy śmierci artystki. Celem było przypomnienie ponadczasowych tekstów autorki, które na trwałe zapisały się w historii muzyki polskiej oraz wyłonienie uczniów do kolejnego etapu.

W konkursie wzięło udział siedmiu uczniów. Ich zadaniem był dobór repertuaru i zaprezentowanie przed jury interpretacji muzycznej wybranego utworu. Młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom.

I miejsce zajęła Angelika Pudło kl. 3TPA –  prezentując  utwór „Dobranoc panowie”

II  Patrycja Cieśla kl. 3TGC – „Byle nie o miłości”

III Mikołaj Łempa kl. 1TA – „Kiedy mnie już nie będzie”

Przyznano cztery wyróżnienia za wykonanie następujących utworów:

Karolina Słowik kl. 3TGC – „Nie żałuję”; Michał Maniak kl. 1TC – „Niech żyje bal”; Karolina Gucwa kl. 1TB – „Nie spoczniemy”; Wiktoria Winiarska kl. I TB – „Nim wstanie dzień”.

Konkurs był też okazją spotkania się uczniów różnych specjalizacji. Brali w nim udział: mechanicy, informatycy, ekonomiści, hotelarze i reprezentantka gastronomii. Chociaż dzielą ich różne upodobania zawodowe, mieli możliwość poznać tych, z którymi łączy ich wspólna muzyczna pasja.

Podczas uroczystego ogłoszenia wyników z rąk dyrektora Bogusława Harańczyka uczniowie otrzymali dyplomy, wyróżnienia  i nagrody oraz usłyszeli ciepłe słowa motywujące do działania.

Decyzją jury trzy pierwsze osoby zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom.  Dziękujemy za dostarczenie  niezapomnianych emocji i wrażeń. Życzymy powodzenia  reprezentantom naszej szkoły w kolejnym etapie,

a  wszystkim uczniom CKZiU w Tuchowie odkrywania i odwagi w rozwijaniu swoich pasji.  Dziękujemy P. Jadwidze Wiśniewskiej i P. Łukaszowi Galasowi za poświęcony czas i pracę w jury.

Za fotograficzną relcję podziękowania dla Jakuba Szeląga.

os4

os2

os3

os1

Skip to content