10
LUT
2022

Literackie Walentynki

W związku ze zbliżającym się Świętem Zakochanych zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie czekają na Was najpiękniejsze i najbardziej cenione książki o miłości – od największych klasyków po współczesny romans.

Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu. Miłość jest tematem, który nigdy się nie znudzi ani nie wyczerpie. Książki o tej tematyce umilą Wam czas podczas wieczorów spędzonych w domu , pozwolą uwierzyć w potęgę uczuć i oderwać się od codziennych problemów do świata perypetii ukochanych bohaterów.

Polecamy Wam współczesne książki o tematyce miłosnej. Są one nieco mniej znane, ale jednocześnie wciągają bez reszty, wzruszają i pozostawiają po sobie iskierkę nadziei. Wśród nich znajdziecie książki znanego pisarza Nicolasa Sparksa. Spod jego pióra wyszły najlepsze i ponadczasowe powieści o miłości  naszych czasów. Poruszają one serca każdego czytelnika. Doczekały się one również filmowych adaptacji. Kolejną propozycją są książki amerykańskiej pisarki Gayle Forman – to wciągające i mądre opowieści, poruszające trudne tematy, bliskie sercom młodych ludzi. Opowiadają o miłości, samotności, radości i śmierci.

O różnych odcieniach miłości najlepiej i najpiękniej ukazuje seria książek „ Cukiernia pod Amorem” Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk. To obyczajowa saga rodzinna , pokazująca miłość trudną, nieszczęśliwą, czasami dobrą i piękną, ale zawsze obecną w życiu bohaterów.

Na szczególną uwagę zasługuje książka „ Światło, którego nie widać” Anthonego Doerr. To jedna z najbardziej znanych powieści o miłości ostatnich lat. Świetnie napisana, doskonale udokumentowana historia o miłości z wojną w tle. Opowiada o niszczącej sile totalitaryzmu a także o tym, jak pozostać człowiekiem w nieludzkich czasach.

Motyw miłości od zawsze był obecny w literaturze. Był ulubionym tematem wielu mistrzów klasyki. Książki, mimo że powstały lata temu, nie straciły na swojej aktualności. A jest w czym wybierać. Przygotowaliśmy dla Was książki, w których miłość gra pierwsze skrzypce. Warto przeczytać takie tytuły jak: „Anna Karenina”, „Przeminęło z wiatrem”, „Doktor Żywago”, „Dama Kameliowa”, „Pani Bovary”, „ Duma i uprzedzenie”, „Trędowata”.

Fani szkolnych lektur mogą sięgnąć po dramat najsłynniejszej pary kochanków „ Romea i Julię”, czy „ Dzieje Tristana i Izoldy”. O miłości niespełnionej opowiada „ Lalka” Bolesława Prusa, nie można również zapomnieć o „ Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej”.

Zapraszamy do biblioteki i życzymy Wam zaczytanych Walentynek, czasem to właśnie książki pokazują prawdziwą drogę…

IMG_20220210_114923875 IMG_20220210_115519243 IMG_20220208_081716425

 

Skip to content