25
LIS
2021

Konkurs fotograficzny „Podróże małe i duże z książką w tle”

Biblioteka szkolna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie zaproponowała młodzieży, wzięcie udziału w konkursie fotograficznym pt. „Podróże małe i duże z książką w tle”. Celem konkursu było oryginalne zilustrowanie tematu, popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie umiejętności fotograficznych, pobudzenie wyobraźni i wykazanie się kreatywnością.

10 listopada 2021 jury w składzie mgr inż. Bogusław Harańczyk, mgr Małgorzata Kozioł, mgr inż. Grażyna Muniak dokonało oceny prac. W dniu 24.11. 2021 nastąpiło uroczyste podsumowanie. Uczniowie z rąk dyrektora B. Harańczyka przyjęli nagrody i wyróżnienia.

 

Spośród 13 uczniów biorących udział w konkursie i 27 zdjęć jury wyróżniło następujące osoby:

I miejsce – Angelika Pudło z kl. III TPA za oryginalny i ciekawy pomysł na prezentację tematu, dosłowne i wyraziste zilustrowanie hasła oraz duży wkład pracy.

II miejsce – Wojciech Kras z kl. IIITGB za umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii do wzmocnienia przekazu, za zamysł artystyczny, kreatywność, wyobraźnię, przemyślaną prezentację hasła, umiejętność wyrażania i snucia historii przy użyciu obrazu oraz promocję czytania.

III miejsce – Szymon Schabowski z kl. 1 TB za ciekawy pomysł, wyraziste a jednocześnie nieoczywiste zinterpretowanie tematu, klimat, magię i tajemniczość oraz warsztat techniczny i sprawne operowanie światłem.

Wyróżnienie za ciekawy pomysł, symbolikę i metaforyczne ukazanie tematu otrzymała Natalia Stanula z kl. 3TGB

Uczniowie udowodnili, że potrafią zaskakiwać swoimi pomysłami. Z pewnością zrobił to Wojtek Kras wykorzystując wyższy stopień wtajemniczenia technologicznego w celu pokazania swojej wizji artystycznej. Dużym zaskoczeniem był z pewnością pomysł na prezentację tematu w wykonaniu uczennicy klasy  o profilu mechanik samochodowy. Angelika Pudło wykonała własnoręcznie przepiękne pudełko, w którym w przemyślany sposób ułożyła fotografie,  tworząc historie z  podróży. Cytatem A. Weka Pięknem w czytaniu jest to, że pozwala nam ono podróżować w sposób, którego nie da się pojąć zaprosiła nas do podróży z książką.

Większość uczniowskich pomysłów zdominował jesienny pejzaż.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pomysłowość, wykazanie się inwencją i wyobraźnią oraz ciekawą interpretację tematu, życzymy motywacji do działania i rozwijania swoich pasji.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która jest dostępna od  22 XI – 7. XII w bibliotece szkolnej.

Miejsce 1 – cykl zdjęć Angeliki Pudło

20211124_150508

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce 2 – Wojciech Kras

Zdjęcie na konkurs2-2

 

 

 

 

,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce 3 – Szymon Schabowski

2PS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienie – Natalia Stanula
251784368_257519026345622_2247231553529715899_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20211124_130234 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20211124_130320

 

 

 

 

Skip to content