W dniu 02 września rozpoczął się nabór uczestników na zajęcia on -line V edycji w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Zajęcia on –line są jedną z form wsparcia realizowanych w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
Piąta edycja zajęć on -line rozpocznie się we październiku 2020 roku.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa zawiera wszystkie kryteria określające możliwość udziału w zajęciach.
W obecnej edycji prowadzone będą zajęcia on-line z obszaru:
* żywność i budownictwo dla uczniów/uczennic Technikum w ZSP Zakliczyn,
* żywność i język angielski zawodowy dla uczniów/ uczennic Technikum w ZSL i T Wojnicz
* żywność i mechaniczno-mechatroniczny dla uczniów/ uczennic Technikum w CKZiU Tuchów,
* żywność i język angielski zawodowy dla uczniów/ uczennic Technikum w ZSP Żabno.
W ramach przedmiotowego projektu w każdej grupie może znaleźć się co najmniej 15uczniów/ uczennic związanych z danym obszarem. Zajęcia on- line w obszarze żywność prowadzone będą przez pracowników akademickich Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, w obszarze budownictwo przez pracowników akademickich Politechniki Krakowskiej, w obszarze język angielski zawodowy przez pracowników akademickich Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, w obszarze mechaniczno-mechatronicznym przez pracowników akademickich Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie oraz Akademię Górniczo- Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczniowie co najmniej jeden raz w roku szkolnym odbędą zajęcia bezpośrednio na uczelni, na które zapewniony będzie transport. Na zajęciach zapewniony będzie udział nauczycieli przedmiotów związanych z obszarem tematycznym. W ramach jednego roku szkolnego przewiduje się realizację 30 godzin zajęć on-line, w każdym z zadeklarowanych przez szkołę obszarów tematycznych. Harmonogram zajęć on-line w danym obszarze tematycznym będzie ustalany każdorazowo przed rozpoczęciem zajęć przez nauczycieli akademickich.
„Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach on-line przeprowadzanych w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” Edycja V – Rok szkolny 2020/2021
Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach on-line przeprowadzanych w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” Edycja V – Rok szkolny 2020/2021
Beneficjent/Lider projektu: Województwo Małopolskie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Partner projektu Powiat Tarnowski
Realizator/rzy projektu Powiat Tarnowski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie
Szkoła: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie
§ 1 Postanowienia ogólne
1. Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” realizowany jest od 1.01.2016 roku do 30.09.2023 roku.
2. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.
3. Celem szczegółowym projektu w zakresie komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej jest zapewnianie uczniom techników możliwości poszerzenia wiedzy z zakresu przedmiotów zawodowych oraz kształtowanie kompetencji kluczowych dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych; wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi, a uczelniami poprzez realizację zajęć edukacyjnych dla uczniów oraz zwiększenie motywacji do kontynuowania nauki.
4. Rekrutacja odbywać się będzie zgodnie z Zasadą Równości Szans Kobiet i Mężczyzn oraz Zasadą Równość Szans i Niedyskryminacji.
§ 2 Zakres wsparcia
1. Zajęcia on-line są jedną z form wsparcia realizowaną w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, obejmują zajęcia dydaktyczne prowadzone w formie wideokonferencji realizowane przez uczelnie będące partnerami projektu, odpowiedzialne za koordynację poszczególnych obszarów tematycznych.
2. Zajęcia on-line przeprowadzone zostaną w następujących obszarach tematycznych w:
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie:
‾ żywność oraz środowisko – obszary koordynowane przez Partnera projektu Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie;
‾ mechaniczno-mechatroniczny – obszar koordynowany przez Partnerów projektu Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie oraz Akademię Górniczo- Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie;
3. W ramach jednego roku szkolnego przewiduje się realizację 30 godzin zajęć on-line, w każdym z zadeklarowanych przez szkołę obszarów tematycznych. Harmonogram zajęć on-line w danym obszarze tematycznym będzie ustalany każdorazowo przed rozpoczęciem poszczególnej edycji zajęć w danym roku szkolnym.
4. W zajęciach on-line w każdym z obszarów tematycznych wybranych przez szkołę powinno uczestniczyć min. 15 osób. W przypadku niezebrania min. liczby osób do utworzenia grupy brana będzie pod uwagę okoliczności zaistnienia sytuacji indywidualnie dla każdej szkoły. Grupa licząca mniej niż 15 osób zostanie utworzona w przypadku pozytywnej opinii Lidera.
§ 3 Zasady rekrutacji
1. W piątej edycji zajęć on-line mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie techników, będących realizatorami komponentu zawodowego Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
2. W zajęciach on-line może wziąć udział osoba która:
a. wyraża dobrowolną chęć uczestnictwa w projekcie;
b. jest uczniem/ uczennicą technikum, będącego realizatorem komponentu zawodowego Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”;
c. uzyskała na koniec roku szkolnego poprzedzającego rekrutację z przedmiotu odpowiadającego obszarowi tematycznemu lub zbliżonego ocenę bardzo dobrą – 3 pkt, ocenę dobrą – 2 pkt, ocenę dostateczną – 1 pkt, ocenę dopuszczającą – 0pkt; przy czym uczeń z oceną dopuszczającą obowiązkowo dostarczy opinię wychowawcy klasy – jedynie pozytywna opinia warunkuje możliwość uczestnictwa w projekcie.
d. może się wykazać osiągnięciami z danego przedmiotu odpowiadającego obszarowi tematycznemu lub zbliżonemu (np. udziałem w konkursach, olimpiadach, kołach zainteresowań itp. – za każde osiągnięcie uczeń/uczennica otrzymuje 1 pkt);
e. wypełni i złoży w sekretariacie swojej szkoły:
3. Formularz zgłoszeniowy – załącznik nr 1. Złożenie w/w dokumentu oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
4. W przypadku takiej samej liczby punktów uzyskanych w ramach w/w kryteriów o zakwalifikowaniu będzie decydowała ocena z zachowania lub/i opinia nauczyciela zawodu/wychowawcy.
5. W pierwszej kolejności udział zajęciach on-line powinien być dostępny dla uczniów/uczennic, którzy nie uczestniczyli jeszcze w żadnej formie wsparcia organizowanej w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
6. W przypadku gdy liczba chętnych nie wyczerpuje liczby miejsc przewidzianych na dany obszar tematyczny dopuszcza się możliwość udziału osób, które brały już udział w zajęciach organizowanych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
7. Co do zasady uczeń/uczennica może uczestniczyć w zajęciach on-line w ramach tego samego obszaru tematycznego tylko jeden raz w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
8. Uczeń/uczennica może uczestniczyć w zajęciach on-line w maksymalnie dwóch obszarach tematycznych (dwóch edycjach) w ramach udziału w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
9. Rekrutacja na zajęcia on-line prowadzona będzie w siedzibie szkoły w okresie od dnia 02.09.2020 r. do dnia 14.09.2020 r.
Informacje dotyczące rekrutacji dostępne będą na: stronie internetowej szkoły/tablicy ogłoszeń w siedzibie szkoły oraz przekazywane będą w formie ustnej przez nauczycieli w szkole.
11. O zakwalifikowaniu uczniów/uczennic z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie do udziału w zajęciach on-line w ramach projektu decyduje Komisja Rekrutacyjna w składzie:
1) Przewodniczący Komisji – Bogusław Harańczyk,
2) Członek Komisji – Jan Lachowicz,
3) Członek Komisji – Sylwia Stanuch – Osysko
12. W wyniku prac Komisji Rekrutacyjnej powstanie protokół (wzór stanowi załącznik nr 3) potwierdzający zakwalifikowanie uczniów/uczennic do udziału w zajęciach on-line.
13. Lista uczniów zakwalifikowanych zostanie umieszczona na tablicy ogłoszeń w siedzibie szkoły.
14. Uczniowie/uczennice, którzy/e nie zostali zakwalifikowani do udziału z powodu braku miejsc, zostaną umieszczeni na liście rezerwowej.
15. Osoby wpisane na listę rezerwową mogą zostać wybrane do udziału w zajęciach on-line w przypadku zwolnienia miejsca na skutek czyjejś rezygnacji lub przypadku losowego.
16. W przypadku osób niepełnosprawnych rekrutacja będzie prowadzona z pomocą osób trzecich (np. wychowawcy klasy).
17. Osoby z niepełnosprawnościami, które zakwalifikują się do udziału w projekcie i będą chciały skorzystać z możliwości dostosowania wsparcia do ich indywidualnych potrzeb, zobligowane są do złożenia do dnia 16 września 2020r. Formularz –Zgłoszenie specjalnych potrzeb (Załącznik 1 b) w celu podjęcia przez Realizatora działań zmierzających do dostosowania form wsparcia do indywidualnych potrzeb.
18. Osoby zakwalifikowane do udziału w zajęciach on-line uczestniczą w nich nieodpłatnie.
§ 4 Warunki uczestnictwa w zajęciach online
1. Uczestnik/uczestniczka jest zobowiązany do przystąpienia do testu rozpoczynającego oraz testu podsumowującego zajęcia on-line w celu monitorowania efektów uczenia.
2. Uczestnik/uczestniczka zobowiązany jest do sumiennego i aktywnego udziału w zajęciach on-line zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.
3. Warunkiem uzyskania certyfikatu potwierdzającego udział w zajęciach on-line jest obecność na minimum 60 % zajęć, a także przystępnie do testu rozpoczynającego oraz podsumowującego zajęcia on-line, monitorującego efekty uczenia.
4. Jedynym usprawiedliwieniem nieobecności powyżej 40 % godzin może być choroba lub wypadek losowy.
§ 5 Prawa i obowiązki uczniów w projekcie
1. W chwili rozpoczęcia pierwszej formy wsparcia w projekcie każda z osób podpisuje:
a. Deklarację (oświadczenie) uczestnictwa w projekcie – zał. 3;
b. Oświadczenie uczestnika projektu – zał. 4;
c. Oświadczenie o wyrażeniu zgody/braku zgody na utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku – zał.6.
2. Podpisanie dokumentów, o których mowa w pkt. 1 oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
3. Osoby zakwalifikowane do udziału w zajęciach on-line zobowiązane są do:
a. regularnego uczestnictwa w zajęciach on-line;
b. przystąpienia do testu badającego efekty uczenia w momencie rozpoczęcia udziału w zajęciach on-line oraz na zakończenie zajęć on-line.
§ 6 Przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji i promocji projektu
1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych na potrzeby rekrutacji uczestników projektu oraz w celach promocyjnych i informacyjnych związanych z realizacją projektu jest Powiat Tarnowski z siedzibą w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów
2. Z administratorem można skontaktować się:
poprzez pocztę elektroniczną pod adresem starostwo@powiat.tarnow.pl,
telefonicznie +48 14 688 33 00,
listownie – kierując korespondencję na adres siedziby administratora
3. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można skontaktować się:
poprzez pocztę elektroniczną pod adresem iod@powiat.tarnow.pl,
listownie – kierując korespondencję na adres siedziby administratora.
4. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych przez Administratora oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych osobowych.
5. Dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia rekrutacji do projektu oraz w celach promocyjnych i informacyjnych związanych z realizacją projektu.
6. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi zgoda, o której mowa w art. 6 ust. 1 lit. a) oraz – w przypadku osoby z niepełnosprawnością w odniesieniu do danych dotyczących stanu zdrowia – w art. 9 ust. 2 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), w skrócie RODO.
7. W czynnościach służących realizacji celów, o których mowa w punkcie 3 będzie uczestniczyła Szkoła. Oznacza to, że szkoła ta będzie także uczestniczyła w procesie przetwarzania danych osobowych kandydatów i uczestników projektu.
8. Dane osobowe mogą zostać udostępnione Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (w skrócie IZ RPO WM), Instytucji Pośredniczącej – Małopolskiemu Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie przy ul. Jasnogórskiej 11, 31- 358 Kraków, podmiotom realizującym badania ewaluacyjne na zlecenie IZ RPO WM 2014 – 2020.
9. Dane osobowe mogą również zostać udostępnione specjalistycznym podmiotom, realizującym na zlecenie w/w podmiotów kontrole i audyt projektów realizowanych w ramach RPO WM.
10. Dane dotyczące wizerunku mogą zostać umieszczone w zasobach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, udostępnione na stronie internetowej Realizatora projektu oraz szkoły, opublikowane w mediach tradycyjnych i elektronicznych.
11. Podanie danych nie jest obowiązkowe, niemniej brak danych – z wyłączeniem danych o niepełnosprawności oraz danych dotyczących wizerunku – uniemożliwi udział w procesie rekrutacji.
12. W przypadku osoby z niepełnosprawnością, niepodanie danych dotyczących stanu zdrowia uniemożliwi dostosowanie realizacji projektu do jej indywidualnych potrzeb w tym zakresie.
13. Osoba, której dane dotyczą posiada:
prawo dostępu do treści swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
prawo do sprostowania danych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego prawa,
prawo do cofnięcia – w dowolnym momencie – zgody na przetwarzanie danych,
prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.
14. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 25 lat licząc od dnia 31 grudnia roku następującego po rozliczeniu projektu.
15. Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie, w celach innych niż promocja projektu, została zawarta w załączniku nr 5 do regulaminu – Oświadczeniu uczestnika projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
§ 7 Postanowienia końcowe
1. Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania.
2. Organizator rekrutacji zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie i wprowadzania dodatkowych postanowień.
3. Dokumentacja rekrutacyjna będzie przechowywana w siedzibie Partnera podmiotu będącego organizatorem rekrutacji – Powiat Tarnowski – Starostwo Powiatowe w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów.
Załączniki:
Zał. 1 – Formularz zgłoszeniowy.
Zał. 2 – Formularz – Zgłoszenie specjalnych potrzeb wynikających z niepełnosprawności
Zał. 2 – Wzór protokołu rekrutacyjnego.
Zał. 3 – Deklaracja (oświadczenie) uczestnictwa w projekcie.
Zał. 4 – Oświadczenie uczestnika projektu.
Zał. 5 – Zakres danych osobowych.
Zał. 6 – Oświadczenie o wyrażeniu zgody/braku zgody na utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku.