27
KWI
2020

Spotkania z pisarzami w ramach Unii Literackiej

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w kolejnych –  niestety ostatnich w tym tygodniu spotkaniach  autorskich online. 04.05.2020 odbędzie się 50 transmisja w „Ulu z książkami”, po czym organizatorzy zapowiedzieli, że pozwolą nam od siebie odpocząć.

 

Korzystajcie z tej niepowtarzalnej okazji. Pisarze specjalnie dla Nas występują

na żywo codziennie o godz. 18.00. Przypominamy – jeśli przegapicie spotkanie na żywo, wszystkie filmy będą dostępne na stronie Unii Literackiej.

FB_IMG_1587974325249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program na ten tydzień:

 

Poniedziałek – 27.04 – Jacek Galiński

facebook.com/JacekGalinski.autor/

(Autor w intrygujący sposób zaprasza do zadawania mu pytań i obserwowania jak męczy się z odpowiedziami)

Wtorek 28.04 – Magdalena Parys

facebook.com/parysmagdalena

( Przeczyta urywki z najnowszej powieści „Książę”, opowie o odradzającym się faszyzmie w Niemczech i o książce nad którą pracuje już 5 lat)

Środa – 28.04 – Piotr Stankiewicz

facebook.com/SztukaZyciaWedlugStoikow/

( O stoicyzmie i filozofii, czyli o tym co może się przydać w dzisiejszych czasach)

Czwartek 30.04 – Przemysław Owczarek

facebook.com/profile.php?id=1288371978

(Spotkanie z poezją i muzyką)

Piątek 01.05 – Agata Tuszyńska

facebook.com/agata.tuszyńska.9

(Spotkanie- śladami książek. Opowie o ostatniej książce Mama zawsze wraca. O mamach,córkach i rodzinnych historiach – przeczyta odpowiednie fragmenty)

Poniedziałek 04.05 Dorota Masłowska

facebook.com/Dorota-Masłowska-148528039114316/

( Odczyta swój Dyptyk Pandemiczny – dwa eseje powstałe w ostatnich tygodniach. Pierwszy „Problemy” – porusza różne problemy w „Masce” – zgłębia w szerokim kontekście zagadnienia maski tej fizycznej jak i metafizycznej. Nosić? Nie nosić?)

Należy tutaj wspomnieć, że Dorota Masłowska w 2006 roku została nagrodzona Literacką Nagrodą Nike za książkę „Paw królowej”. Wielokrotnie nominowana do tejże nagrody.

Zwracam Waszą uwagę na to nazwisko nie bez powodu. Właśnie pożegnaliśmy w piątek uczniów klas maturalnych. Tak się składa, że Masłowska właśnie w trakcie przygotowań do egzaminu dojrzałości, pracowała nad pierwszą swoją powieścią czyli „Wojną polsko-ruską pod flaga biało czerwoną”. Powieścią tą zadebiutowała faktycznie w 2002 roku (pomijając wcześniejszą twórczość), zdobywając Paszport Polityki, nagrodę Złote Pióro Sopotu oraz nominację do Nike. Powieść została wysoko oceniana lecz wzbudzała wiele kontrowersji ze względu na wulgarny język i chaotyczną formę. Zdobyła grono licznych zwolenników jak i nieprzejednanych przeciwników. Książka nazwana pierwszą „powieścią dresiarska” – jest raczej groteską – stworzoną przez świadome wypatrzenie obiegowych przekonań i przez pokazanie w krzywym zwierciadle popkultury.

 

Pozostawiamy Wszystkich Czytelników z dużym wachlarzem propozycji. Liczymy, że każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie. Życzymy miłych i owocnych spotkań.

Barbara Mazurkiewicz

Skip to content