08
KWI
2020

Biblioteka poleca…

Spotkań z pisarzami ciąg dalszy!

Unia Literacka zaproponowała nam na czas pandemii – bezpłatny cykl spotkań z pisarzami.

(Więcej: facebook.com/unia.literacka)

W ubiegłym tygodniu biblioteka szkolna zachęcała wszystkich miłośników książek do udziału w tym niepowtarzalnym literackim festiwalu. Do tej pory odbyło się  20 spotkań. Mamy nadzieję, że niektórzy z Was skorzystali z proponowanej przez nas formy spędzania wolnego czasu i zechcieli spotkać się nie tylko z ulubionymi, ale i mniej znanymi sobie autorami. W ubiegły piętek wyjątkowym wydarzeniem było spotkanie z Olgą Tokarczuk i wysłuchanie bardzo aktualnego w obecnym czasie opowiadania „Próba generalna”  pochodzącego z tomu „Gra na wielu bębenkach”.

W tym tygodniu Unia Literacka proponuje szereg interesujących spotkań.

Przedstawiamy program od 06.04.2020 do 13.04.2020

Poniedziałek 06.04.2020 – Wojciech Chmielorz

będzie czytał początek swojej najnowszej powieści.

Wtorek 07.04.2020 – Inga Iwasiów

przeczyta scenę wagonową dramatu „Religia” – autorka zapowiada, że postara się aby było śmiesznie.

Środa 08.04.2020 – Ewa Winnicka & Cezary Łazarewicz

przeczytają fragment dwóch reportaży o poniemieckiej bombie w Świnoujściu oraz premierowy fragment reporterskiego śledztwa o zmowie milczenia na pewnej wyspie.

Czwartek 08.04.2020 – Julia Fiedorczuk

poczyta z nowej książki opowiadającej  o czasach, kiedy „Pod Słońcem” istniały jeszcze pory roku – było ich sześć. Opowie o Podlasiu, o księdze Koheleta i pięknej choć utopijnej idei Esperanto.

Piątek 10.04.2020 – Stefan Chwin

Z uwagi na czas, w którym jesteśmy przeczyta pogodne opowiadanie „ku pokrzepieniu serc” z przekonaniem, że „miłość niejedno ma imię”

Poniedziałek 13.04.2020 – Joanna Bator

obiecuje podróż na „Piaskową Górę” oraz do „Chmurlandii”

Liczymy, że pisarze uatrakcyjnią Wam czas spędzony w domu.  Starajcie się znaleźć pozytywne strony obecnej sytuacji.  Potraktujcie ten czas, nie tylko jako okazję do poznania fragmentów twórczości,  ale przede wszystkim do spotkania z drugim człowiekiem. Stworzyła się nowa rzeczywistość, która daje Wam szansę na poznanie wielu ciekawych osobowości i fantastycznych ludzi, pomimo braku możliwości wychodzenia z domu. Życzymy, abyście wykorzystali ten czas owocnie. Wielu pozytywnych wrażeń, wzruszeń i śmiechu życzą Wam bibliotekarki.

#zostańwdomu

Barbara Mazurkiewicz

Skip to content