26
MAR
2020

WOLNY DOSTĘP DO KSIĄŻEK – #Zostańwdomu – CZYTAJ

Ze względu na zamknięcie szkół i brak możliwości wypożyczania książek w bibliotekach prosimy czytelników o zapoznanie się z możliwościami bezpłatnego skorzystania z interesującej literatury.

WolneLektury.pl

Znana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym lektury szkolne!!! E-booki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji ( smartfony Android i iPhone). Projekt Fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem i opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdygitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

OFERTY FIRM

Legimi

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy e-booków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedna darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce.  Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod. Otrzymany kod wprowadź na stronie: http://www.empik.com/premium/kupon Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.  Aktywuj usługę Empik Premium.  Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.  Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

PUBLIO – DARMOWE EBOOKI

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 e-booków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

 

Barbara Mazurkiewicz

Skip to content