21
STY
2020

Biblioteka – maturzystom

Przygotuj się do matury po mistrzowsku! To hasło spotkań z maturzystami, które odbyły się w bibliotece szkolnej w dniach 16 i 17 stycznia 2020roku.

Uczniowie klas 4Ta, 4Tb, 4Tc dowiedzieli się jak efektywnie przygotować się do matury i jak powtórzyć zdobytą wiedzę. Bibliotekarki zaprezentowały poradniki z zakresu skutecznego uczenia się, zapamiętywania i porządkowania informacji. Zapoznano młodzież z warsztatem informacyjnym biblioteki oraz możliwościami wykorzystania go w przygotowaniu do matury. Omówiono literaturę dostępną w bibliotece, dzięki której sprawniej i skuteczniej można przyswoić wiedzę do egzaminu. Prezentowano różnorodne wydawnictwa: repetytoria, słowniki, leksykony, testy maturalne, informatory, czasopisma, zbiory zadań do poszczególnych przedmiotów. Dużą część spotkania poświęcono omówieniu zbiorów służących powtórzeniu zagadnień z  języka polskiego. Zaprezentowano teksty literackie, opracowania lektur i poezji, opracowania z historii literatury, teorii literatury i językoznawstwa. Zwrócono uwagę na dziedziny korespondujące z literatura czyli sztukę, film i teatr oraz liczne albumy i opracowania pomocne w ich odczytaniu.

Do matury pozostało niewiele czasu dlatego nie warto tracić ani chwili. Zachęcamy do regularnego powtarzania materiału przed egzaminem i korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

Zapraszamy do wypożyczania prezentowanej w czytelni literatury.

Barbara Mazurkiewicz

20200115_141445

Skip to content