11
GRU
2019

IV Turniej Ligowy Małopolskich Mistrzostw Kadetek

Trzecie miejsce zajęła drużyna siatkarska kadetek UKS Lider w IV turnieju MLK. Zespół z Tuchowa podejmował na własnym parkiecie drużyny: Wisły Kraków oraz Extrimu Gorlice.Rywalizacja z tak doświadczonymi zespołami była dla tuchowianek dużym wyzwaniem.
Dodatkowo zespół znad Białej nie mógł wystąpić w optymalnym składzie; szczególnie brak kapitana zespołu znacznie osłabił silę rażenia liderek. Pierwszy mecz z drużyną z Gorlic pokazał, że nie będzie łatwo. Początek seta był wyrównany. Jednak wiele błędów własnych,
szczególnie popsutych zagrywek oraz problemy w przyjęciu bardzo mocnych zagrywek spowodowały, że bardzo dobrze poukładany organizacyjnie zespół Extrimu był poza zasięgiem. Jednak wiele akcji mogło się podobać, np. długie wymiany piłek i bardzo dobra gra w obronie. Ozdobą turnieju był drugi mecz, w którym zespoły z Krakowa i Gorlic pokazały zacięte i emocjonujące widowisko. Zwyciężył zespół z Gorlic 2-1, zajmując I miejsce w turnieju. Mecz z Wisłą Kraków na długo zapadnie w głowach tuchowianek jako spotkanie niewykorzystanej szansy. Liderki wyszły na parkiet zmobilizowane, grały przez większą część I seta jak równy z równym; jednak doświadczenie Wiślaczek w końcówce seta przeważyło i to one cieszyły się z wygranej. Set drugi tuchowianki rozpoczęły bardzo dobrze i uzyskały przewagę, którą utrzymały do końca seta. Mimo że miały dwie piłki setowe, nie wykorzystały szansy i oddały rywalkom w zasadzie wygrany set. Set trzeci wygrał zespół z Krakowa 25-23. Słowa uznania należą się młodemu zespołowi z Tuchowa za walkę do końca pomimo narastającego zmęczenia.
Dziękujemy kibicom za wsparcie i doping. Zapraszamy na kolejne mecze.

Sławomir Wasiek

IV turniej MLK

Skip to content