14
PAź
2019

Green Festival Tour EkoMałopolska i I m. CKZiU w quizie ekologicznym

11. października tuchowska młodzież ze szkół średnich, w tym uczniowie CKZiU, wzięła udział w Green Festival Tour EkoMałopolska, czyli cyklu pokazów filmów o tematyce ekologicznej połączonej z dyskusją i quizem ekologicznym. Podczas spotkania poruszony został problem smogu w Tuchowie i sposoby jego zwalczania. Młodzież z zainteresowaniem oglądnęła filmy laureatów międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych „Kraków International Green Film Festival, czyli: „PM 2,5”, „Wonderwall”, „On the Cover”, „Piękna robota”, „Oczyść nasz kraj”, „The Triple Benefit Principle”, „UseLess”. Pokazane filmy poruszały problem smogu, jego wpływu na nasze życie, na przyrodę.
Młodzież dowiedziała się, jaka jest olbrzymia skala marnotrawstwa wszystkiego, co kupujemy i wytwarzamy i jak to jest niebezpieczne dla świata. Ale filmy wskazywały nam też drogę, jak prowadzić ekologiczny tryb życia i co każdy z nas może zmienić, aby zmniejszyć swój „ślad węglowy”. Prowadzący to spotkanie pan Piotr Biedroń zwrócił naszą uwagę na zegar węglowy MCC, który pokazuje ile CO2 można uwolnić do atmosfery, aby ograniczyć globalne ocieplenie odpowiednio do maksymalnie 1,5 ° C i 2 ° C. Te wszystkie informacje pokazane na filmach, usłyszane na spotkaniu uświadomiły każdemu, że nie możemy być obojętni na losy Ziemi i przy pomocy otrzymanych wskazówek możemy żyć zgodnie „zielonymi” wartościami.
Pod koniec spotkania odbył się quiz ekologiczny dla uczniów szkół średnich. Nasza drużyna w składzie: Oskar Kwaśniak kl.3Ta, Maksymilian Krempa kl.2Tc i Weronika Wantuch także z klasy 2Tc wykazała się dużą wiedzą na temat ekologii i zdobyła I miejsce. Serdecznie im gratulujemy!

Katarzyna Kwiek
Magdalena Rojek – Krempa

20191011_113702

20191011_112111

20191011_100316

 

Skip to content