02
MAJ
2016

Konkurs wiedzy o Austrii

 

25 kwietnia b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie odbył się Międzygimnazjalny konkurs wiedzy o Austrii. Konkurs był kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych naszego regionu, interesujących się historią, geografią, polityką, gospodarką, kulturą Austrii oraz samym językiem niemieckim. Celem konkursu było wspieranie uzdolnień językowych gimnazjalistów, popularyzowanie języka niemieckiego, a także motywowanie ich do poszerzania wiedzy dotyczącej różnych dziedzin życia mieszkańców tego alpejskiego kraju.
W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Burzyna, Karwodrzy, Siedlisk, Tuchowa oraz Zalasowej. Łącznie do quizu zgłoszonych zostało 26 uczniów.
Zgłoszeni do konkursu gimnazjaliści, otrzymali już przed świętami wielkanocnymi od organizatora konkursu, pana Łukasza Galasa (nauczyciela języka niemieckiego w ZSP), szczegółowy zakres tematyczny oraz materiały pomocnicze w przygotowaniu do quizu. Konkurs miał dwuetapową formułę: składał się z części pisemnej oraz ustnej. Część pisemna przeprowadzona została w języku polskim i obejmowała zestaw 99 pytań w formie testów wyboru, przyporządkowań, dokończeń zdań.
W trakcie przerwy przeznaczonej na sprawdzenie kart odpowiedzi i wyłonienie finalistów etapu ustnego, uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie, mieli możliwość oglądnięcia fragmentu filmu Shrek w wersji niemieckiej.
Do etapu ustnego przeszła najlepsza szóstka z etapu pisemnego. W 8-rundowej części ustnej finaliści mieli do wyboru pytania w języku polskim za 2 pkt. oraz za 4 pkt. w języku niemieckim, na które należało odpowiedzieć także w tym języku.

W etapie pisemnym najwyższą liczbę punktów uzyskała Klaudia Bandyk
z tuchowskiego gimnazjum, która nie dała sobie odebrać prowadzenia w części ustnej quizu
i ostatecznie została zwycięzcą konkursu. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Kordela z gimnazjum w Siedliskach. Do zwycięzcy zabrakło jej jedynie 0,75 punktu! Zdobywcą trzeciego miejsca została Iza Pypeć z gimnazjum w Burzynie.
Do etapu ustnego zakwalifikowały się również Julia Knapik, Anna Gut (obie
z gimnazjum w Tuchowie) oraz Karolina Baziak z gimnazjum w Karwodrzy.

Najlepsza szóstka otrzymała dyplomy oraz nagrody książkowe jak również zestawy czapeczek, smyczy i długopisów ufundowanych przez pana Galasa oraz Dyrekcję Szkoły.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom zdobytej w trakcie przygotowań do konkursu wiedzy, laureatom dziękujemy za ich wolę walki oraz zaangażowanie w finale, dzięki czemu do samego końca nie brakowało emocji.

Podziękowania dla pani Rojek-Krempy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Łukasz Galas

kon_austria2

kon_austria1

Skip to content