10
MAR
2015

II edycja PALS przeszła do historii

 

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozgrywki II EDYCJI  PALS . Te ciekawe przynoszące dużo emocji, oraz skupiające coraz większą rzeszę sympatyków spotkania , już na stałe wtopiły się w „sportowy krajobraz” Pogórza Ciężkowickiego.

Na zakończenie X kolejki Drużyna  UKS LIDER  ZSP  MOSIR Tuchów gościła lidera tabeli, zespół DREAM  TEAM  BOBOWA, najbardziej doświadczony zespół ligi,  który w swoich szeregach ma zawodniczki z II ligową przeszłością . Gra z tak doświadczonym rywalem była doskonałym testem aktualnej formy „liderek.” Mecz spełnił oczekiwania. Licznie zgromadzona i żywo reagująca publiczność mogła obejrzeć najlepsze spotkanie w tej edycji w Tuchowie ,pełne ciekawych akcji  i długich wymian piłek.

I set rozpoczął się od kilku punktowej przewagi rywalek, które jako pierwsze opanowały emocje.  Mimo wyrównanej gry w drugiej części seta zespół z Tuchowa nie zdołał odrobić strat i  to rywalki cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszej odsłonie meczu. Na drugiego seta gospodynie spotkania wyszły bardzo zmobilizowane. Korekty w składzie zespołu, połączone z doskonałą obroną oraz skutecznymi atakami, pozwoliły kontrolować przebieg  seta  i doprowadzić do remisu. Trzeci set najbardziej dramatyczny,  wyczerpujący i wyrównany .  Długie wymiany piłek, akcje „atak za atak” mogły podobać się kibicom. Ostatnia piłka seta należała jednak  do gości. Trzeci set to okres doskonałej gry „liderek”. Bardzo inteligentna gra w ataku, połączona ze skuteczną obroną, dała  wysoką wygraną w secie.  Wydawało się ,że zespół z Bobowej po IV secie nie podniesie się , lecz nie po raz pierwszy okazało się , że tie break  rządzi się swoimi  prawami. Większe doświadczenie i spokój w rozegraniu decydujących piłek, pozwoliło rywalkom wygrać decydującego seta i cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mimo porażki zespół UKS LIDER  zebrał dużo słów uznania, ze strony drużyny przeciwnej oraz trenera zespołu z Bobowej.

Wynik spotkania  2-3   ( 20-25,  25- 21,  25- 27,  25-9,  13-15)

Drużyna  UKS LIDER TUCHÓW  zaprasza na TURNIEJ  FINAŁOWY PALS ,który odbędzie   14 marca  2015 r. w hali sportowej Ciężkowicach o godz. 14 00

Skip to content