02
LUT
2015

Koncerty „Pamięci Asi”

     

W dniach 24 stycznia oraz 1 lutego  2015 r  odbyły się koncerty kolęd i pastorałek zorganizowane przez społeczność szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie. Pierwszy z nich odbył się w tuchowskim Domu Kultury a drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku. Koncerty te zrodziły się z potrzeby serc uczniów technikum, którzy 11 grudnia 2014 roku nieoczekiwanie stracili swoją koleżankę, przyjaciółkę i wspaniałą osobę – Joasię.

asia1

Uczennica ta wyróżniała się niezwykle aktywną postawą, nie tylko w życiu społecznym szkoły, ale również w środowisku lokalnym.Była otwarta na potrzeby innych, empatyczna i niezwykle wrażliwa na biedę i krzywdę społeczną. Z jej inicjatywy w naszej szkole odbywały się liczne akcje charytatywne, wspomagające sierocińce i Dom Samotnej Matki z Dziećmi w Tuchowie. Swoją postawą, Asia zarażała innych, uwrażliwiała nasze serca, uczyła, że w życiu powinniśmy znaleźć czas i chęci, by pomagać potrzebującym, by w gonitwie dnia codziennego przystanąć i zwrócić czasem uwagę na drugiego człowieka; swoim postępowaniem udowodniła, że warto – radość i wdzięczność obdarowywanych w sierocińcach pamiętamy do dziś, tak jak pamiętamy i doceniamy Asię. Wyrazem naszej tęsknoty, a także szacunku do tak rzadkiej postawy stały się noworoczne koncerty, które to uczniowie dedykowali jej pamięci.

asia2

Podczas koncertów usłyszeć mogliśmy pastorałki i kolędy w wykonaniu uczniów i uczennic klasy trzeciej technikum, do którego uczęszczała Asia oraz kolędy zagrane na instrumentach dętych przez uczniów naszej szkoły i osoby zaprzyjaźnione. Do udziału zaprosiliśmy również dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek, które zaśpiewały cztery utwory, a także uczniów z Zespołu Szkół  w Tuchowie, którzy zaprezentowali piękne jasełka z bogatą oprawą muzyczną. Koncerty swoimi anielskimi głosami  i niepowtarzalnie zaaranżowanymi pastorałkami uświetniły też  Panie: Justyna Ropska i Paulina Kloch. W koncercie w Gromniku wystąpił także chór męski z Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tuchowie. Wszystkim współuczestnikom jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Koncerty prowadzone były przez Dyrektorów ZSP : Panów Bogusława Harańczyka i Bogusława Maciaszka, który dodatkowo przygotował muzycznie wokalistki i chór, a także akompaniował im podczas występu.

asia3

Ponieważ naszym pragnieniem jest kontynuowanie dzieła Joasi i dalsze wspieranie potrzebujących, po występach uczniowie zbierali do puszek wolne datki, które przeznaczymy na prezenty do domu dziecka. Za okazane przez Państwa serce, serdecznie dziękujemy.

asia4

Więcej zdjęć w GALERII

Skip to content