10
CZE
2019

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O AUSTRII

4.czerwca b.r. w CKZiU w Tuchowie odbył się Międzygimnazjalny konkurs wiedzy  o Austrii. Konkurs był kierowany do uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych oraz do uczniów szkół podstawowych naszego regionu, interesujących się historią, geografią, polityką, gospodarką, kulturą Austrii oraz samym językiem niemieckim. Celem konkursu było wspieranie uzdolnień językowych uczniów, popularyzowanie języka niemieckiego, a także motywowanie ich do poszerzania wiedzy dotyczącej różnych dziedzin życia mieszkańców tego alpejskiego kraju.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z Karwodrzy, Siedlisk oraz Tuchowa – łącznie 19 uczniów. Zgłoszone do konkursu osoby otrzymały już 3 tygodnie wcześniej szczegółowy zakres tematyczny oraz materiały pomocnicze w przygotowaniu do quizu. Konkurs miał dwuetapową formułę: składał się z części pisemnej oraz ustnej. Część pisemna przeprowadzona została w języku polskim i obejmowała zestaw 99 pytań w formie testów wyboru, przyporządkowań, dokończeń zdań.

Do etapu ustnego przeszła najlepsza piątka z etapu pisemnego. W 8-rundowej części ustnej finaliści mieli do wyboru pytania w języku polskim za 1 pkt i za 2 pkt. (teoretycznie trudniejsze) oraz za 4 pkt. w języku niemieckim, na które należało odpowiedzieć także w tym języku.

W etapie pisemnym najwyższą liczbę punktów uzyskał Kacper Lisiak
z tuchowskiego gimnazjum, który nie dał sobie odebrać prowadzenia w części ustnej quizu
i ostatecznie został zwycięzcą konkursu. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Bandyk z SP w Tuchowie. Zdobywcą trzeciego miejsca został czwarty po etapie pisemnym Szymon Rzońca z SP w Karwodrzy.

Do etapu ustnego zakwalifikowali się również Jakub Hołda (Gimnazjum
w Tuchowie), oraz Karolina Lazarowicz (SP w Karwodrzy).

Najlepsza piątka otrzymała dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów konkursu.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom zdobytej w trakcie przygotowań do konkursu wiedzy, laureatom dziękujemy za ich wolę walki oraz zaangażowanie w finale, dzięki czemu do samego końca nie brakowało emocji.

Podziękowania dla pani Rojek-Krempy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Łukasz Galas

IMG_20190604_113252

 

IMG_20190604_113212

IMG_20190604_113127

IMG_20190604_110554

IMG_20190604_091336

ULOTKA  A5-01

Powered by WordPress Popup